| Cargo Type | Log |
|---|---|
| Volume | 1 |
| Weight | 1,000 kg |
| Payment | $300/km |
| Stat | Value |
|---|---|
| Type | Log |
| Weight | 1,000 kg |
| Payment per km | $300 |
| Payment multiplier | 1.5 |
| Base payment | $2000 |
| Min delivery distance | 1m |
| Stackable | Yes |
| Location | Inputs | Time |
|---|---|---|
| LogSupply_Oak | (passive) | 300s |
| LogWarehouse | 1× Log_20ft, 1× Log_Oak_12ft | 1s |
| Location | Time |
|---|---|
| Factory_Lumbermil | 60s |
| LogWarehouse | 1s |